රනිල් සමග එක්වන කතාව මහා කාලගෝට්ටියක් වෙයි. අවුරුදු උත්සවෙත් හබක්

0

පසුගිය 3 වැනිදා විපක්ෂ නායක හා සමගි ජන බලවේගයේ නායක සජිත් ප්‍රේමදාස සජබ මන්ත්‍රි කණ්ඩායම තලවතුගොඩ ග්‍රෑන්ඩ් මොනාච් හෝටලයට කැඳවා රාත්‍රි භෝජන සංග්‍රයක් ලබා දුන්නේය. මේ වන විට සජබ මන්ත්‍රි කණ්ඩායම අතර සජිත් ගැන ඇති වී ඇති කලකිරීමත් ජනාධිපති රනිල් වික්‍රමසිංහ පිළිබඳ ඇති වී ඇති ප්‍රසාදයත් නිසා සජිත් සිය මන්ත්‍රි කණ්ඩායමේ හොඳ හිත දිනාගැනීම සඳහා මෙම අවුරුදු පාටි උප්පරවැට්ටිය සංවිධානය කළේය. සාදය පැවැත්වීමට කලින් යොදා ගෙන තිබුණේ අප්‍රේල් 4 වැනිදාය. නමුත් අප්‍රේල් 4 වැනිදා පාර්ලිමේන්තුව රැස් වූ වහාම සජබ මන්ත්‍රිවරුන් විශාල පිරිසක් ආණ්ඩුව හා එක් වීමට නියමිත බවට පුවතක් වෛරල් වීමත් සමගම සජිත් කලබල විය. ඒ අනුව වට්ස් අප් පණිවුඩයක් මගින් 4 වැනිදාට යොදා ගෙන තිබුණු සාදය 3 වැනිදා පැවැත්වීමට තීරණය කර ඇති බව දැනුම් දුන්නේය.

මෙම සාදයට සජබ සියලු දෙනාටම පාහේ ඇරියුම් කර තිබුණද සහභාගී වී තිබුණේ 25ක් වැනි සුළු පිරිසක් පමණි. සහභාගීත්වයේ දුර්වලතාව දුටු සජිත් අවුලෙන් අවුලට පත් විය. පසුගිය ටිකේ කලකිරීම නිසා පැත්තකට වී සිටි සියලු දෙනාම පාහේ සාදයට පැමිණ සිටියේ නැත. සමහරු කලින් දැනුම් දීමකින් තොරවම වැඩේ මග හැර තිබිණි. සාදයට නොපැමිණිය හැකියැයි අනුමාන කරන අය කෙසේ හෝ ගෙන්වා ගැනීමට සජිත් වෙනුවෙන් ඉතිරි වී සිටින කීප දෙනා මහත් වෙහෙසක් ගෙන තිබිණි. ඒ අනුව මේ වන විට පක්ෂයේ කල්කිරියාව ගැන බෙහෙවින් කලකිරී සිටින තලතා අතුකෝරල හා රෝහිනී කවිරත්නව සාදයට ගෙන්වා ගැනීමට මොවුන් අප්‍රතිහත වෙහෙසක් ගත්තේය. නමුත් තලතා අතුකෝරල සද්ද නොකරම පාටිය මගහැරියේය. අසනීප තත්ත්වයක් නිසා පැමිණීමට නොහැකි බව දන්වා සිටි රෝහිනීව වදෙන් පොරෙන් ගෙන්වා ගැනීමට සමත්විය. කෙසේ වෙතත් මනෝ ගනේෂන්, රාවුෆ් හකීම්, පලනි දිගම්බරන් යන සුළු ජාතික නායකයන් පාටිය වර්ජනය කර තිබිණි.

– අරුණ